Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

RAMPA rusza!

Data aktualności: 2012-06-15

 

 

Skąd pomysł na RAMPĘ?
 

 

Mija drugi miesiąc od długo planowanej, wyczekiwanej przeprowadzki Fundacji Sztuk Wizualnych z Kazimierza na Zabłocie. NieduĹźy, ale przytulny lokal ulokowany jest w pofabrycznym budynku, w bezpośrednim sąsiedztwie MOCAK-u, u zbiegu 3 ulic, których nazw nikt, nawet pełni dobrych chęci taksówkarze, nie jest do końca pewny.

 

 

Szybko okazało się, Ĺźe najwaĹźniejszym punktem, naszym nowym axis mundi, jest rampa. Na rampie dyskutuje się, pali, odpoczywa, a przede wszystkim obserwuje okolicę. Niesamowicie brzydką i piękną, posklejaną z niepasujących do siebie elementów, pełną sprzeczności i zagadek. Jak z kolaĹźu Janka Dziaczkowskiego.

 

 

Naszym nowym wyzwaniem stało się rozgryzienie zagadki Zabłocia, a rampa jest idealnym miejscem do realizacji tego ambitnego celu. W ramach Krakersa chcemy spotkać ze sobą nowych i starych mieszkańców i "uĹźytkowników" Zabłocia: szwaczki z pobliskiej szwalni, artystów i twórców wynajmujących pracownie w Fabryce Miraculum, rzemieślników z rozsianych po okolicy zakładów poligraficznych, stolarskich, wulkanizacyjnych i wszelkich innych, właścicieli i najemców lokali w nowo powstałych apartamentowcach, pracowników pobliskich biur oraz nielicznych rdzennych mieszkańców okolicy. Chcemy się poznać, zadzierzgnąć dobrosąsiedzkie relacje, dowiedzieć się jakie są oczekiwania i marzenia co do charakteru i przyszłości dzielnicy.

 

 

W programie:

godz. 14.00-17.00 grill na rampie oraz inauguracja wrzutni – skrzynki kontaktowej dla mieszkańców i bywalców Zabłocia,

godz. 14.30-16.00 spacer po Zabłociu (obowiązują zapisy: rampa[at]sztukawizualna.org). Podczas spaceru odwiedzimy naszych niepowtarzalnych sąsiadów i opowiemy o historii okolicy.

 

Akcja RAMPA odbywa się w ramach projektu Krakers.

««« Powrót