Photomonth_rss Photomonth_facebook Photomonth_youtube Photomonth_sklep
Photomonth_miesiac_fotografii_w_krakowie_maj_2011_pl
Photomonth_krakow_baner_2010_kiedy_ramy_czasowe_pl
Jeżeli chcesz otrzymywać, itp.
banery_trio
photo.mov
krakow_photo_fringe
showOFF 2013
Show-off-baner
Lablab-baner
Akademia-baner
Sklep-baner
Photomonth_krakow_ministerstwo_kultury Photomonth_krakow_cracovia Photomonth_krakow_6zmyslow Photomonth_krakow_fundacja_sztuk_wizualnych
AKTUALNOŚCI Photomonth_kropki_duze

Dzieje się!

Data aktualności: 2010-05-15

Kiedy pogodynki zgodnie zapowiadają deszczowy weekend i z majówki za miastem raczej nic nie wyjdzie, zapraszamy do spędzenia tego czasu aktywnie w mieście. JuĹź dziś gośćmi MFK będą: Beata ŁyĹźwa-Sokół –„ Gazeta Wyborcza” (Polska), Krzysztof Miller – fotograf , „Gazeta Wyborcza” (Polska), Harry Hardie – HOST Gallery (UK), Mikołaj Komar – „Kmag” (Polska), Jim Casper – „Lens Culture” (Francja), Karolina Sulej – „Exklusiv” (Polska), Łukasz Trzciński – fotograf, Visavis.pl, Fundacja Imago Mundi (Polska), Anna Theiss – „Dziennik” (Polska), Martin Kollar – fotograf (Słowacja), Aleksandra Vajd – fotografka (Słowenia), Filip Nidenthal – „PodróĹźe” (Polska), Robert Serek – „VICE” (Polska), Sebastian Kustra – „FUTU” (Polska), Bill Kouwenhoven – „HotShoe Magazine” (Niemcy).

Obecność tylu fotografów, fotoedytorów, redaktorów, marszandów, krytyków, przedstawicieli agencji, pism fotograficznych i galerii oznaczać moĹźe jedno: nadszedł czas na Przegląd Portfolio! To jednodniowe wydarzenie skierowane jest zarówno do doświadczonych fotografów jak i tych, którzy znajdują się dopiero na początku swojej fotograficznej drogi i polega na serii krótkich spotkań z profesjonalistami, którzy gotowi są zaoferować swoją wiedzę, doświadczenie i wskazać uczestnikom dalsze perspektywy rozwoju. W chwili obecnej zaproszeni przez nas goście mają juĹź w pełni zajęte grafiki, dlatego tych, którzy nie zdążyli na czas wysłać formularza zgłoszeniowego zapraszamy na pozostałe wydarzenia.

Specyfika medium fotograficznego stała się punktem wyjścia do powstania performansów zrealizowanych przez studentów wydziału reĹźyserii PWST w Krakowie na terenie dawnej fabryki Erdal, na boisku piłkarskim AWF oraz w ogrodzie botanicznym UJ. Spotykamy się w samo południe na terenie fabryki Erdal (zobacz program performance PWST)


Jeśli nadal odczuwacie niedosyt fotograficznych wraĹźeń, z Erdalu wróćcie na wernisaĹź wystawy pokonkursowej na Prasowe Zdjęcie Roku 2009, rozmowę poświęconą prawnym aspektom sprzedaĹźy i legalnego wykorzystywania fotografii przez autora oraz spotkanie „Kultury Popularnej” dotyczące róĹźnicy między pstrykaniem a fotografowaniem. Dzień zamknie spotkanie z Adamem Mazurem, i premiera jego najnowszej, imponującej książki Historie fotografii w Polsce 1839–2009.

 


Zapraszamy!


 

««« Powrót